Tifozat kuq e zi dyqani online dating


09-Apr-2016 14:39

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një dyqan në Laprakë, ku një person teksa ka debatuar me shitësin me një sëpatë ka nisur të prishë çdo gjë brenda ambientit.Ka qenë blogeri Olti Curri që ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut pamjet e frikshme.Cka do të thotë se do të veprojnë me të njëjtën monedhë gjatë ndeshjes miqësore me Maqedoninë, për të mos mbetur prapa në këtë drejtim.Një sinjal të tillë e ka edhe vetë Federata Shqiptare e Futbollit, e cila është shprehur e shqetësuar përsa i përket mbarëvajtjes së ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, që do të luhet më 17 nëntor në Korçë.“Ashtu si në takimet e tjera të kombëtares, bashkëpunimi me policinë do të jetë maksmal, por këtë herë do t’i kërkoj zyrtarisht Policisë së Shtetit që të marrë masa drastike dhe të shtojë vigjilencën gjatë takimit.Nuk jemi njoftuar zyrtarisht për një plan të tillë të tifozëve, por personalisht e shoh si një veprim të gabuar të fansave, nëse ata vërtet kanë ndërmend të djegin flamuj të kujtdo shteti në stadium gjatë ndeshjes.Bulku: Do ta braktisja ndeshjen, por më treguan vonë Flamuri shqiptar u dogj dy herë brenda pak ditësh në stadiumet europiane.Pas ngjarjeve të Gjenovës, në takimin Itali-Serbi, kur një tifoz serb i vuri flakën flamurit me shqiponjën në mes, gjithçka është përsëritur në stadiumin e Zenitit në Shën-Petersburg.

tifozat kuq e zi dyqani online dating-51

dolly madisen married dating

Gjithashtu, të rinjtë shqiptarë, të tubuar në këto protesta, nuk kanë ngurruar të djegur edhe disa flamuj serbë, duke e konsideruar këtë si reagimin normal karshi asaj që bënë ultrasit serbë në stadiumin e Xhenoas, në Itali.

“Gjatë ndeshjes nuk e kam kuptuar çfarë ka ndodhur.

Po ta kisha parë djegien e flamurit apo kuptuar koret raciste, do të kisha braktisur fushën.

Kjo vetëm sa do të nxinte imazhin e Shqipërisë dhe do t’i hapte akoma më shumë probleme FSHF-së”, - ka pohuar Prodani.

Cfarë ndodhi në ndeshjen Itali-Serbi Djegia e flamurit kuqezi nga serbët, në ndeshjen kualifikuese për „Euro 2012“, mbrëmjen e 12 tetorit, në stadiumin e Xhenovas, shkaktoi reagimin me të njëjtën monedhë të tifozëve shqiptarë në Tiranë.Është viti i betejës së Fushë-Kosovës, kur ushtria serbe u mund nga ajo turke, por që në atë kohë nisi shpirti ultra-nacionalist serb.